Stacje ładowania pojazdów

Liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów elektrycznych oraz hybrydowych wciąż rośnie. Ponieważ w naszym kraju wciąż niestety brakuje ogólnodostępnej infrastruktury umożliwiającej ładowanie akumulatorów w tzw. “elektrykach” i “hybrydach”, warto wziąć pod uwagę zakup własnej stacji ładowania pojazdów. Zamontowana w garażu, na podjeździe lub przy przydomowym miejscu postojowym pokryje bieżące potrzeby auta i pozwoli zaoszczędzić na jego eksploatacji.

Naładuj swój samochód elektryczny energią ze słońca!

Firma Solsystem oprócz nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych oferuje również profesjonalne ładowarki samochodowe. Stacje dostępne w naszej ofercie pobierają energię wyprodukowaną przez dopasowaną do ich potrzeb instalację PV. Dzięki temu możesz w dwojaki sposób odciążyć środowisko, a sama inwestycja może zwrócić się już po kilku latach eksploatacji.

Pobór prądu z instalacji fotowoltaicznej

Proponowane przez nas stacje w połączeniu z odpowiednio zaprojektowaną instalacją fotowoltaiczną cechują się pracą w trudnych warunkach atmosferycznych, zaopatrując podłączony do nich pojazd w prąd wyprodukowany z promieni słonecznych. Także w okresie jesienno-zimowym montowane przez nas rozwiązania pokrywają bieżące zapotrzebowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych.


Poza tym warto mieć na uwadze, że w przypadku auta, którego roczny przebieg oscyluje w granicach 15000-20000km, wystarczająca powinna być instalacja PV już o mocy 3,5-4kWh. Jednocześnie, po uwzględnieniu tego w projekcie, niewykorzystany prąd może posłużyć do zasilenia domowej instalacji oświetleniowej oraz pozostałych urządzeń elektrycznych.


Posiadasz już bądź dopiero planujesz zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego i myślisz o przydomowej stacji ładowania pojazdów?
Zostaw swój kontakt, a nasi Specjaliści dobiorą dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie!

Ulga akcyzowa na auta hybrydowe.

Samochód elektryczny- czy to się opłaca, dopłaty.