Audyt instalacji

W przypadku niezadowalającej wydajności systemu, jak również różnego typu problemów technicznych oraz awarii, warto zwrócić się do fachowców, którzy dokonają audytu instalacji fotowoltaicznej – ocenią jego sprawność oraz poprawność w zakresie montażu, jak i samego projektu.


Zespół Solsystem posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz montażu fotowoltaiki, co znacząco ułatwia nam znalezienie przyczyn zaniżonej wydajności czy też nieprawidłowego funkcjonowania instalacji. Audyt przeprowadzany przez naszą firmę jest ofertą skierowaną do osób prywatnych oraz przedsiębiorstw.

Na czym polega audyt instalacji fotowoltaicznej?

To gruntowne sprawdzenie działania istniejącego systemu – od etapu poprawności projektowej, poprzez etap mechaniczny i elektryczny oraz sprawnościowo-wydajnościowy.


Celem sporządzenia audytu instalacji fotowoltaicznej jest określenie występujących problemów i awarii oraz zmaksymalizowanie uzysków z istniejącej instalacji PV w warunkach wynikających z lokalizacji budynku oraz konstrukcji dachu.


W ramach przeprowadzanych przez nas działań wykonywane są m.in.:
– badanie kamerą termowizyjną,
– sprawdzenie wydajności uzysków na podstawie danych monitorowania systemu.

Regularne kontrole

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zalecana jest okresowa kontrola instalacji PV co najmniej raz na pięć lat. Regularne kontrole przeprowadzane przez specjalistów pozwalają utrzymać system w dobrym stanie i tym samym cieszyć się przez cały okres eksploatacji jego maksymalną wydajnością. Sprawność systemu i odpowiednio dobrane parametry mogą przełożyć się nawet na całkowite pokrycie zapotrzebowania budynku na energię elektryczną.


Nie zwlekaj! Umów się z naszym fachowcem już dziś!