Fotowoltaika w Lublinie - dofinansowanie i dotacje

Ze względu na możliwość znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej coraz więcej osób, w tym zarówno klienci indywidualni jak i firmy decydują się na budowę instalacji fotowoltaicznych. Niestety, bardzo często przeszkodę stanowią początkowe koszty inwestycji. W tej sytuacji z pomocą przychodzą specjalne programy zarówno regionalne, rządowe jak i unijne, oferujące dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej.

Program „Mój Prąd”

Program został przygotowany z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą zainwestować w odnawialne źródła energii, czyli montaż paneli solarnych. Program „Mój Prąd” zakłada dofinansowania przydomowych mikro instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej instalacji fotowoltaicznej nie może przekroczyć 5 000 tysięcy złotych. Dodatkowo dofinansowanie z programu „Mój Prąd” można połączyć z ulgą termomodernizacyjną, dzięki czemu oszczędności mogą być jeszcze większe.

Ulga termomodernizacyjna

Z takiej ulgi mogą skorzystać wyłącznie właściciele budynków jednorodzinnych już wybudowanych. Jeżeli właściciele wybudowanych domów jednorodzinnych poniosą wydatki związane z inwestycją termomodernizacyjną, w skład której wchodzą panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej podczas składania rocznego zeznania podatkowego. Dzięki uldze można odliczyć kwotę przeznaczoną na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wykorzystującej odnawialne źródła energii. Ulga termomodernizacyjna obejmuje maksymalny koszt inwestycji w wysokości 53 000 tysięcy złotych.

Tak naprawdę decydując się na wykonanie instalacji fotowoltaicznej mogą Państwo skorzystać z wielu form finansowania, my wymieniliśmy po krótce tylko dwie, ale Klienci zainteresowani fotowoltaiką mogą liczyć również na dofinansowanie z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Regionalnych Programów Operacyjnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu „Czyste Powietrze” i wielu innych.

Zapraszamy Państwa do Lublina do naszej głównej siedziby, gdzie nasi pracownicy postarają się odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania i jednocześnie doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego dofinansowania dla Państwa. Serdecznie zapraszamy również do kontaktu telefonicznego, jak i mailowego. Województwo lubelskie oferuje swoim mieszkańcom dotacje do fotowoltaiki, w pozyskaniu których pomogą Państwu nasi Eksperci.